Sara Bareilles - Biografie

9. ledna 2012 v 12:00 | www.sarabareilles.blog.cz | Darinela |  Biography

Sara napsala svou biografii pro svou oficiální stránku. Improvizovala jsem a tady máte výsledek (pointa jejího života zůstala zachována)

Moje nová Bio
By: Me (Sara Bareilles)
Takže, měla bych říct něco o sobě a tak se snažíme napsat něco smyšleného, ale měla bych bez fantazie, proto tady jsem.
Bez výmyslů o mě.



Jak si vzpomínám, písně jsem psala po dlouhou dobu. Některé z nich mi dělaly radost a některé jsou na nic, ale všechny z nich jsou na světě, protože si nedovedu představit, že bych nic jiného neměla na práci než své myšlenky a věci vložit do psaní písní.
Písní nejen hezkých, ale také o nepříjemných věcech.
Ale většinou jen písně.
Little Voice je můj první labelový album. Podepsala jsem smlouvu s Epic Records na daňový den roku 2005 a já jsem strávila následující rok z větší části a přípravou materiálu pro album, které bylo stanoveno na 3 červenec. Psaní textů je nejposvátnější věc v mém životě. Je to jako bych spracovávala svůj svět. Pro tuto chvíli jsme to většinou já a mé piano (to si můžu vypůjčit, poněvadž žádné nevlastním), má bídná gramatika a některé emoce, které cítím, jako když praskají švy. A to je ten nejlepší pocit na světě.

Začali jsme nahrávat v únoru 2006 a trvalo to asi rok dostat se na místo, kdy jsme začali cítit, že album je hotov. Můj producent Eric Rosse a já jsme strávili bezpočet hodin přemýšlením, bojovností a hledali kompromis, co by tuto hudbu mohlo nejlépe podtrhnout. Nejsem na to hrdá, ale mám pocit, že v mnoha směrech jsem vešla do místnosti jako vévodkyně. Nakonec jsme oba odcházeli znavení, no na album byli zatraceně hrdí. Je to jedna z mála bouřlivých věcí z let mého života, naštěstí to ze mě udělalo silnějšího, ještě lepšího umělce. Jsem za to nesmírně vděčná.

Jedná se o kolekci skladeb, které do značné míry pro mě znamenají celý svět. Kronika mého života, vztahů, můj výběrová-individual-nost a má naprostá oddanost snažení se psát upřímné věci a sdílet je. Od toho se odvíjí tento titul. Tento záznam mě naučil důvěřovat svým vlastním instinktům, a co je nejdůležitější, poznala jsem, jak zoufale jsem se potřebovala naučit naslouchat sama sobě, jak jsem byla nezkušená a naivní. Zní to jako klišé, ale ten hlásek je jediným hlasem, který hovoří pravdu. Myslím, že je to zatraceně cool.

"O jaký druh hudby se jedná?"
Píšu většinou za doprovodu klavíru a jsem holka, takže mnoho lidí tvrdí, že je to jako Norah Jones nebo Fiona Apple. To je fajn. Miluji jemnost Norah a Fioniny divoké lyrické zdatnosti. Ale také spřízněnost hravých a inteligentních pop lidí jako Elton John a Ben Folds. A ačkoliv nemusím psát úplně jako oni, Radiohead, The Police a Björk změnili hudební vědomí. Ben Gibbard píše texty lépe, než jsem si dokázala kdy představit. Přála bych si abych žila za doby Etty Jamesové a Sama Cookea před 50. lety. Counting Crows nahráli album, které považuji za dokonalé a Bob Marley vytvořil hudbu, která mě nutí stát se lepším člověkem.
Takže to je všechno. A to všechno tu je. Ve mně. Někde. Je to vágní, co se stane s těmato informacema, ale je to to nejlepší, co jsem mohla udělat.

"Odkud pocházíš a jak ses dostala až sem?" Vyrůstala jsem v Eurece, CA. Málokdo ví, kde to je, ale já vám to prozradím. Je to více méně na severu pobřeží Kalifornie předtím, než se zastavilo placení DPH. (Oregon zlato).
Žila jsem několik akrů od Redwoodského lesa a strávila většinu svého času vývojem nadměrné fantazie, jsem na to docela hrdá, že se mi podařilo se zachránit. Na střední škole jsem zpívala ve sboru, společenském hudebním divadle a hrála na pravém poli softball a jezdila na koních a několikrát jsem zažila sklamání. Byla jsem v mezích normálu. Byla jsem neuvěřitelně šťastná.
Přestěhovala jsem se do LA směrem UCLA a uvědomila si, že tento svět je větší, než mé rodné město. Tohle byl způsob, jak na to přijít. Na škole jsem studovala komunikaci, ale tajně jsem studovala okolitý svět. Cítila jsem se hloupě a dokonale malá, osvobozená a veselá, začala jsem cítit potřebu všechno to sepsat. A pak jsem začala o těchto věcech zpívat. Pustila jsem microfon a vystupovala, začala jsem dělat větší vystoupení a byla hudebnicí. Potkala jsem svou kapelu, přátele, kteří za mnou přijeli a nakonec jsme začali hudbu rozšiřovat. Díky nim jsem znovuobjevila svou "rodinu". Potkala jsem svého manažera, Jordana Feldsteina, který z nás udělal něco víc, už jsem nebyla servírka. Několikrát jsem padla na zadek, ale zjistila jsem, že raději tohle než nic, říkala si co to k sakru je? I přes to jsem tady.

"Naco píšeš tak dlouhou bio?"
Uvědomuji si, že je tohle neuvěřitelně požitkářské, ale tohle všechno je pro mě důležité, jsem hrozná editorka. Takže děkuji za účast. Děkuji za pozornost. Děkuji za ignorování mé nevymáchané pusy a děkuji za to, že řešíte mou hudbu. Já si toho opravdu, ale opravdu vážím.

Mír a lásku,
S
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lussi Lussi | Web | 9. ledna 2012 v 14:07 | Reagovat

Uka prosíím :D já ji chci též vidět!

2 lovekatyperry lovekatyperry | Web | 9. ledna 2012 v 21:37 | Reagovat

Nic :) Jako důvod uvedl Neslučitelné rozdíly. Katy Perry děti chtěla taky. Jenže né hned teď.

3 Bibs. Bibs. | Web | 10. ledna 2012 v 13:05 | Reagovat

:-) pekný blog máš

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama